Membrii Fondatori

MEMBRII FONDATORI AI CENTRULUI NEAMT AL AOSR

(9 iulie 1985)

 

  1. Andone Costache – dr. medicina
  2. Andries Cleopatra – dr. medicina
  3. Angheluta Ana – dr. medicina
  4. Antohe Neculai – dr. chimie
  5. Battes Klaus – dr. biologie
  6. Bara Ion – dr. biologie
  7. Braescu Vasile – economist
  8. Caraus Ion – dr. biologie
  9. Cernomazu Dorel – inginer energetica
  10. Ciobanu Domnica – dr. chimie ind.
  11. Ciobanu Mihai – dr. biologie
  12. Corneliac Stelian – dr. medicina
  13. Geangalau Susana – dr. economie
  14. Ghica Adrian – dr. constructii
  15. Ghiorghita Gogu – dr. biologie
  16. Grosu Isidor – farmacist
  17. Ichim Ionita – dr. geografie
  18. Ionescu Elena – dr. chimie ind.
  19. Jumanca Valeriu – dr. chimie ind.
  20. Mangeac Petru – dr. silvicultura
  21. Marcoci Ermil – dr. silvicultura
  22. Marin Ionel – dr. istorie
  23. Matache Savel – dr. chimie ind.
  24. Mazareanu Constantin – dr. biologie
  25. Mazareanu Ion – dr. agronomie
  26. Miron Ionel – dr. biologie
  27. Pata Victor – dr. st. juridice
  28. Petrila Gheorghe – dr. medicina
  29. Postolica Vasile – dr. matematica
  30. Rascanescu Mircea – dr. agronomie
  31. Razesu Virgil – dr. medicina
  32. Rosca Valeriu – dr. medicina vet.
  33. Rujinschi Rodica – dr. biologie
  34. Sauciuc Ariadna – dr. chimie ind.
  35. Sandescu Felicia – dr. chimie ind.
  36. Simalcsik Florica – dr. biologie
  37. Spataru Viorica – dr. economie
  38. Sipurel Paul Virgiliu
  39. Sovarel Gheorghe – dr. medicina
  40. Timirgaziu Constantin – dr. agronomie
  41. Tepes Gheorghe – dr. chimie ind.
  42. Vladimir Georgel – dr. informatica

 

 

Lista Grupurilor  de cercetare pe profile

          I.      CHIMIE

1. Matache Savel      (responsabil grup)

2. Tepes Gheorghe

3. Jumanca Valeriu

4. Sandescu Felicia

5. Sauciuc Ariadna

6. Ionescu Elena

7. Spataru Viorica

8. Antohe Neculai

9. Ciobanu Domnica

           II.      SILVICULTURA, EXPL. SI PRELUCR: LEMNULUI, CONSTRUCTII

1. Mangeac Petru    (responsabil grup)

2. Marcoci Ermil

3. Ghica Adrian

          III.      AGRICULTURA

1.Timirgaziu Constantin  (responsabil grup)

2. Mazareanu Ion

3. Rascanescu Mircea

4. Rosca Valeriu

          IV.      ACVACULTURA

1. Miron Ionel   (responsabil grup)

2. Battes Klaus

3. Rujinschi Rodica

4. Mazareanu Constantin

5. Caraus Ion

6. Simalcsik Florica

           V.      BIOLOGIE-GEOGRAFIE

1. Ichim Ionita   (responsabil grup)

2. Bara Ion

3. Ghiorghita Gogu

          VI.      STIINTE TEHNICO-ECONOMICE SI JURIDICE

1. Geangalau Susana   (responsabil grup)

2. Pata Victor

3. Braescu Vasile

4. Vladimir Georgel

5. Cernomazu Dorel

           VII.      STIINTE MEDICALE

1. Andone Costache   (responsabil grup)

2. Razesu Virgil

3. Sovarel Gheorghe

4. Petrila Gheorghe

5. Angheluta Ana

6. Corneliac Stelian

7. Andries Cleopatra

8. Grosu Isidor

VIII.      INVATAMANT, CULTURA, ARTA

1. Marin Ionel   (responsabil grup)

2. Ciobanu Mihai

3. Sipurel Paul.Virgiliu

4. Postolica Vasile

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *